Powered by Smartsupp
Do darmowej dostawy brakuje

Od pralek do pilarek – STIHL od 1926 dostarcza narzędzia z mocą. Ciężka praca, ale z ich pilarkami lekkość staje się sztuką!
 

 

1927 - Elektryczna pilarka łańcuchowa.

Pilarka łańcuchowa marki STIHL o mocy 2,2 kW i ciężarze 48 kg. Zaprojektowana do dwuosobowego przycinania (dzielenia) powalonych drzew w składach drewna. Nie nadaje się do ścinania, ze względu na konstrukcję umożliwiającą wyłącznie zastosowanie pionowe.

1929 - Maszyna do powalania drzew typu A.

Andreas Stihl przedstawia swoją pierwszą pilarkę z silnikiem spalinowym. To dwuosobowe urządzenie o mocy 6 KM i masie 46 kg — prawdziwa "maszyna do powalania drzew".

1930 - Pierwsza jednoosobowa pilarka łańcuchowa.

Nowa pilarka elektryczna do przycinania jest pierwszym urządzeniem STIHL przeznaczonym do obsługi jednoosobowej. Znajduje ona zastosowanie głównie w składach drewna. Kolejny model, STIL-IL "Liliput", pojawia się na rynku w 1933 roku. Urządzenie waży 25 kg.

1932 - Opatentowana piła łańcuchowa Stihl.

W 1932 roku firma A. STII-IL MASCHINENFABRIK z siedzibą w Stuttgarcie Bad Cannstatt uzyskuje patent na swoją 3-ogniwową piłę łańcuchową z zębami tnącymi i oczyszczającymi, które zapewniają lepsze oczyszczanie rzazu z wiórów.

1934 - Automatyczne smarowanie piły łańcuchowej.

Zintegrowane w uchwycie ciśnieniowe smarowanie piły łańcuchowej umożliwia dostarczanie oleju do smarowania piły łańcuchowej i prowadnicy zależnie od potrzeb. Zaprojektowane przez Andreasa Stihla "Smarowanie pilarek łańcuchowych" - automatyczne i regulowane obrotem koła napędowego - uzyskuje ochronę wzoru użytkowego niemieckiego urzędu patentowego.

1935 - Spalinowa pilarka ramowa.

Bezzaciskowa pilarka specjalna oraz jej kolejne modele przez całe dziesięciolecia znajdują zastosowanie w składach drewna, gdzie służą do przycinania okrąglaków.

1936 - Sprzęgło odśrodkowe.

Zastosowane sprzęgło odśrodkowe sprawia, że piła łańcuchowa porusza się automatycznie wraz z wzrostem prędkości obrotowej silnika.

1937 - Pilarka pneumatyczna PK.

Pneumatyczna pilarka łańcuchowa z hermetycznie zamkniętą przekładnią, o wadze jedynie 14 kg, przeznaczona do zastosowań w górnictwie oraz nawet do pracy pod wodą.


 

1938 - Dwuosobowa pilarka BDKH z cylindrem aluminiowym.

Dwuosobowa spalinowa pilarka łańcuchowa z aluminiowym cylindrem o chromowanej powierzchni. Waży "zaledwie" 37 kilogramów i oferuje moc 7 KM.


 

1943 - Dwuosobowa spalinowa pilarka łańcuchowa KS 43.

Obudowę dmuchawy, zbiornika i gaźnika potężnej pilarki KS 43 (8 KM, 36 kg) wykonano z niezwykle lekkiego ciśnieniowego odlewu magnezowego.


 

1950 - Spalinowa pilarka łańcuchowa BL.

Pierwsza jednoosobowa pilarka spalinowa (16 kg), umożliwiająca także cięcia poziome. Wyposażona w regulowany ręcznie wychylny gaźnik, co pozwala używać pilarki nie tylko do przycinania, ale także do powalania drzew.

1954 - Spalinowa pilarka łańcuchowa BLK.

Pierwsza naprawdę lekka pilarka łańcuchowa, ważąca 11 kilogramów i nosząca oznaczenie BLK: benzynowa — lekka — kompaktowa.

1958 - Gaźnik membranowy niewrażliwy na pozycję roboczą.

Dopiero wykorzystanie niewrażliwego na pozycję roboczą gaźnika membranowego umożliwiło pracę pilarką łańcuchową w dowolnej pozycji, np. podczas wycinki i przycinania okrąglaków — bez konieczności uprzedniego ręcznego przechylania gaźnika do odpowiedniej pozycji.

1959 - STIHL Contra — początek nowej ery.

Spalinowa pilarka łańcuchowa Contra (6 KM, 12 kg) jest pierwszym modelem pilarki łańcuchowej, w której STIHL nie stosuje przekładni. Wyposażona w liczne innowacyjne rozwiązania, takie jak poprawiony układ smarowania piły łańcuchowej, wzmocnioną prowadnicę i nowe tłumiki. Contra rozpoczyna nową erę technologiczną prac leśnych.

1961 - "Młodsza siostra" Contry — STIHL 07.

Pracująca bez użycia przekładni pilarka łańcuchowa 07 zostaje zaprezentowana na targach przemysłowych w Hanowerze. Urządzenie przeznaczone jest do stosowania w średnich zasobach leśnych.

1964 - System antywibracyjny 511HL.

STIHL, jako pionier w branży, wprowadza na rynek pilarkę łańcuchową wyposażoną w uchwyt z systemem antywibracyjnym. Ten innowacyjny system tłumi drgania przenoszone przez silnik i wirującą piłę łańcuchową na uchwyt, zanim staną się odczuwalne dla operatora pilarki. Dzięki temu rozwiązaniu choroba zawodowa pracowników leśnych, znana jako "choroba białych palców", nie stanowi już zagrożenia dla zdrowia.

1966 - Pilarka łańcuchowa STIHL 040.

Z okazji 40. jubileuszu firmy STIHL prezentuje technologiczną sensację - jednoosobową pilarkę 040: przy mocy 3,1 KM urządzenie waży zaledwie 6,8 kg. To pierwszy model, w którym udaje się uzyskać stosunek ciężaru do mocy o wartości niższej niż 2,0 kg/KM.

1968 - Elektroniczny układ zapłonowy.

Pilarka łańcuchowa 041 AV electronic jest pierwszym urządzeniem STIHL, w którym zastosowano elektroniczny układ zapłonowy, gwarantujący bezproblemowy rozruch i optymalne spalanie.

1971 - Nowa blokada dźwigni gazu i nowe barwy STIHL.

Od teraz montowana seryjnie we wszystkich pilarkach łańcuchowych, blokada dźwigni gazu zapobiega niezamierzonemu uruchomieniu piły łańcuchowej. Kolor pomarańczowy i jasnoszary stają się oficjalnymi barwami wszystkich urządzeń marki STIHL na całym świecie.

1972 - Hamulec piły łańcuchowej QuickStop.

Aktywowany za pomocą osłony przed uchwytem przednim, hamulec piły łańcuchowej QuickStop w mgnieniu oka zatrzymuje wirującą piłę łańcuchową w razie odbicia.

1973 - Ogrzewanie uchwytu do pilarek łańcuchowych.

Załączane niezależne ogrzewanie uchwytu przedniego umożliwia operatorowi pilarki łańcuchowej pełną kontrolę nad urządzeniem nawet w bardzo niskich temperaturach. System wymusza prowadzenie ciepła generowanego przez spaliny przez cały uchwyt.

1974 - Pilarka łańcuchowa STIHL 015 - dla użytkowników okazjonalnych.

Pierwsza pilarka łańcuchowa STIHL z systemem spalinowym bez przekładni. Model 015 to pierwsza na rynku pilarka łańcuchowa STIHL, zaprojektowana specjalnie z myślą o użytkownikach okazjonalnych.

1976 - Przełącznik wielofunkcyjny do pilarek łańcuchowych.

Przełącznik wielofunkcyjny umożliwia łatwe i bezpieczne ustawianie zimnego rozruchu, uruchomienia, pracy i zatrzymania — bezpośrednio na uchwycie.

1978 - System antywibracyjny AV.

STIHL wprowadza system antywibracyjny AV, który znacząco redukuje drgania przenoszone na rękojeść, poprawiając komfort pracy operatora i minimalizując zmęczenie.
 

1982: Rozwijanie produktów na bazie technologii mikroprocesorowej.

STIHL zaczyna wykorzystywać technologię mikroprocesorową w pilarkach łańcuchowych, co umożliwia bardziej precyzyjną kontrolę funkcji i lepszą efektywność paliwa.

1982 - STIHL 024 — Pilarka łańcuchowa "Nowej Generacji".

STIHL 024 jest pierwszą pilarką łańcuchową wyposażoną w automatyczny hamulec piły łańcuchowej QuickStop. Pilarka łańcuchowa 024 reprezentuje "Nową Generację" profesjonalnych pilarek STIHL, ustanawiając nowe standardy w zakresie stosunku ciężaru do mocy, ergonomii wzornictwa, wysokich standardów bezpieczeństwa oraz łatwości obsługi i konserwacji.

1985 - Pilarka łańcuchowa STIHL z systemem antyblokadowym.

Model STIHL 029 AVS staje się pierwszym urządzeniem wyposażonym w system antyblokadowy, automatycznie wyłączającym napęd łańcucha w razie zablokowania piły.

1987 - System E-matic do pilarek łańcuchowych.

System E-matic redukuje zużycie oleju, obniżając tym samym koszty eksploatacyjne i obciążenie środowiska.

1988 - Katalizator do pilarek łańcuchowych.

STIHL konstruuje pierwszy na świecie katalizator do silników dwusuwowych. Katalizator redukuje o 70-80 procent ilość zawartych w spalinach szkodliwych węglowodorów. Pierwsza pilarka łańcuchowa wyposażona w katalizator nosi nazwę STIHL 044 C i zostaje wprowadzona na rynek w roku 1989.

1989 - System napełniania do pilarek łańcuchowych i innych urządzeń mechanicznych STIHL.

System napełniania, wyposażenie do KombiKanistrów STIHL, umożliwia czyste tankowanie pilarek łańcuchowych i innych urządzeń mechanicznych. System samoczynnie przestaje działać, gdy zbiornik urządzenia jest pełny.

 



CDN...................

 

Masz pytania, sugestie lub chciałbyś podzielić się swoją opinią? Śmiało zgłoś się na naszej stronie na Facebooku! Jesteśmy otwarci na Twoje propozycje tematów i zawsze gotowi do rozmowy z naszą społecznością. Czekamy na Twoje pomysły!
Linki do mediów społecznościowych.

Zapis do newslettera