Powered by Smartsupp
Do darmowej dostawy brakuje

Konkurencje na STIHL TIMBERSPORTS® Series:
Od Cięcia do Śmiechu!

 

🌲 Standing Block Chop - Rąbanie w Stójce

Jak się przerabia topolową kłodę, stojąc pionowo? Na Standing Block Chop, zawodnik używa siekiery, aby szybko i z gracją uciąć drewno w pionie. Trochę jak rąbanie drzewa na tradycyjną modłę, tylko w szybkim tempie!
 
 

🪚 Single Buck - Jedna Olbrzymia Piła Ręczna


Jedna kłoda o średnicy 46 cm, jedna ogromna piła ręczna. To Single Buck. Rytm i dynamika są kluczowe, ale nie zapomnij o smarowaniu piły i zręcznej zmiennicy (klina) – bo nawet drwale mają swoje tajne bronie.
 
 

🔧 STIHL Stock Saw - Równiutko Jak z Piły

Tutaj wszyscy mają tę samą pilarkę łańcuchową. Po rozgrzaniu silników, wszyscy ścigają się, aby jak najszybciej odcinać dwa krążki drewna. Ale uwaga, bez przekraczania określonej grubości krążka! To jak wyścigi Formuły 1, ale z odrobiną bardziej leśnego stylu.
 
 

🪓 Underhand Chop - Rąbanie Od Dołu

Zawodnik stoi, rozkroczony na kłodzie o średnicy 32 cm i walniecie siekierą. Wydaje się łatwe? Próbuj rąbać kłodę na pół stojąc w rozkroku! Technika jest kluczowa, a płynność obrotu z równowagą to sztuka samą w sobie.
 
 

🏞️ Springboard - Deska w Niebo

Widowiskowa konkurencja, gdzie zawodnik, jak ekstremalny akrobata, wyrabia dwie "kieszenie" w kłodzie, po czym wbija deskę i rąbie wierzchołek kłody. To jak sztuka cyrkowa, ale na 2,70 m nad ziemią!
 
 

🔥 Hot Saw - Pila w Ogniu

Coś dla miłośników dźwięku Formuły 1 – pilarka o mocy 80 KM! Zadanie? Odciąć trzy krążki o określonej grubości z leżącej kłody o średnicy 46 cm. Kiedy pilarka zaczyna ryczeć, wiesz, że zaczęło się prawdziwe show.
 Podsumowanie: Kiedy Drwal Spotyka Showbiznes


STIHL TIMBERSPORTS® Series to więcej niż konkurencje. To ekstremalna rozrywka, gdzie topory, piły i kłody stają się gwiazdami widowiska. Każda konkurencja to nie tylko rywalizacja, ale również odrobina szaleństwa i leśnego humoru, który sprawia, że widzowie trzymają oddech, śmieją się i dopingują swoich ulubieńców. Bo w świecie Timbersports, każdy ruch i ułamek sekundy mają znaczenie, ale też każdy drewniany wiór leci z charakterem! 🪓🌲


 
Masz pytania, sugestie lub chciałbyś podzielić się swoją opinią? Śmiało zgłoś się na naszej stronie na Facebooku! Jesteśmy otwarci na Twoje propozycje tematów i zawsze gotowi do rozmowy z naszą społecznością. Czekamy na Twoje pomysły!
Zapis do newslettera