Powered by Smartsupp
Do darmowej dostawy brakuje

RLE 240 Wertykulator elektryczny

6291 011 5610
(0) opinii
799,00
Oblicz ratę
Opis produktu
Elektryczny wertykulator STIHL RLE 240 to wszechstronne narzędzie do wertykulacji trawy i usuwania filcu z mniejszych trawników. Wyposażony w silnik elektryczny, umożliwia skuteczne usuwanie nadmiaru mchu i trawy w sposób cichy i przyjazny dla środowiska. Funkcje wertykulacji są kluczowe dla utrzymania zdrowego trawnika, ponieważ pozwalają na przepływ powietrza, wody i składników odżywczych do korzeni.

Nóż frezujący wertykulatora jest ostry i skuteczny w cięciu darni, co sprzyja lepszemu dostępowi powietrza i substancji odżywczych do korzeni trawy. Zęby sprężynowe rolki aeracyjnej pomagają w usuwaniu mchu i sfilcowanej trawy bez nacinania darni. Obie rolki można łatwo wymieniać, co ułatwia konserwację urządzenia.

Wertykulator RLE 240 ma szeroki zakres roboczy wynoszący 34 cm, co przekłada się na efektywną pracę na trawnikach o różnych rozmiarach. Obudowa wykonana z wytrzymałego tworzywa sztucznego łączy lekkość z dużą odpornością i trwałością. Dodatkowo, ergonomiczny składany uchwyt ułatwia transport, przechowywanie i oszczędza miejsce.

Dodatkowym udogodnieniem jest możliwość zastosowania kosza na odpady, co ułatwia zbieranie wyciętych resztek trawy podczas wertykulacji. W sumie, RLE 240 oferuje kompleksowe rozwiązania do pielęgnacji trawników, zapewniając zdrowy wzrost trawy i estetyczny wygląd ogrodu.

Wyposażenie standardowe:

Zespół roboczy
Jednostka wertykulacyjna STIHL wyposażona jest w wytrzymałe, stałe noże umożliwiające odpowiednie napowietrzenie trawnika. (Zdj. poglądowe)


Podwójnie łożyskowane koła
Koła jezdne wyposażone w podwójne łożyska kulkowe zapewniają długie i bezawaryjne użytkowanie. Koła zostały wyposażone w profile stabilizujące tor i kierunek jazdy kosiarki. (Zdj. poglądowe)


6-stopniowa regulacja głębokości wertykulacji
Korzystając z ergonomicznie ukształtowanego uchwytu na obudowie można w sześciu etapach regulować głębokość roboczą noży. Za pomocą przełącznika obrotowego zarówno jednostka spulchniająca, jak i rolka aeracyjna mogą zostać dostosowane do podłoża i mogą być wygodnie obniżone lub podniesione. (Zdj. poglądowe)


Zintegrowany zaczep przewodu elektrycznego
Dzięki zintegrowanemu zaczepowi przewód elektryczny spoczywa bezpiecznie na zespole włącznika i gniazdka elektrycznego. (Zdj. poglądowe)


Uchwyt transportowy
Zintegrowany z obudową uchwyt transportowy ułatwiający transport wertykulatora STIHL. Umożliwia też łatwe przechylenie czy załadowanie urządzenia. Jednocześnie uchwyt do przenoszenia służy jako ochrona urządzenia przed uderzeniem i chroni obudowę wertykulatora przed przeszkodami na trawniku. (Zdj. poglądowe)


Obudowa z wytrzymałych tworzyw sztucznych
Polimerowa obudowa wertykulatora STIHL. Wykonana z wyjątkowo wytrzymałego tworzywa sztucznego. Materiał odporny na ciepło, uderzenia oraz promienie UV. (Zdj. poglądowe)


Składany uchwyt
Składany uchwyt ułatwia czyszczenie, przechowywanie wertykulatora i jego transport. (Zdj. poglądowe)


Rolka wyczesująca
Sprężyny rolki wyczesującej usuwają mech i sfilcowaną trawę nie nacinając przy tym darni. Rolkę, podobnie jak noże, można zamontować i wymontować w bardzo krótkim czasie za pomocą standardowych narzędzi (Zdj. poglądowe)
⚙️ Infolinia techniczna dla naszych klientów ⚙️
883 376 707
(Infolinia czynna Pn-Pt 8-17 Sobota 9-14)
Fachowa pomoc w zakresie technicznych kwestii związanych z naszymi produktami.

Dane techniczne
Pojemność skokowa cm³
Moc znamionowa W1.500
Napięcie znamionowe V220-230
Max. powierzchnia trawnika m2do 500 m2
Regulacja wysokości rob.6-stopniowa (centralna)
Szer. rob. cm34
Maks. głęb. rob. mm15
Ciężar urządzenia kg16
Poziom mocy akustycznej dB(A)95
Produkty powiązane
Olej do silników 4-suwowych SAE 30
Olej do silników 4-suwowych SAE 30
23,50
Olej do silników 4-suwowych SAE 30

Olej silnikowy SAE 30: Idealne smarowanie narzędzi ogrodniczych

Powiadom o dostępności

Na podany adres e-mail zostanie wysłane powiadomienie, gdy produkt będzie dostępny w naszym magazynie

RLE 240 Wertykulator elektryczny
RLE 240 Wertykulator elektryczny
Zapis do newslettera